Kérdezi tanárbácsi a reklámban, mire az okoska elkezd magyarázni mindenfélét, csak a választ nem nyögi ki. 16% is LEHET, vagy nem.
Mindenesetre a kérdésfeltevés nem rossz. Ugyanis, ha bemegy az ember a banka, és azt kérdezi, hogy mennyi költség lesz erre meg erre, rögtön elkezdenek neki mondani mindenféle százalékokat meg hivatkoznak több tucat oldalas tájékoztatókra, amiből ki kéne tudnunk halászni a lényeget. Nem kérem szépen! A helyes kérdés ez: itt van a kezemben 1 milla, a lejárat végén mennyit látok belőle ismét a két mancsomban?
Ugye nincsenek illúzióink! Az egész cécó azért megy, mert a kamatadó bevezetése előtt mindenki bedobálta a pénzét, most meg lejártak az „akciós” betétek, és mindenki veszi vissza amit betett. Éppen ezért nem a meglévő ügyfelekre hajtanak, hanem az újakra, ezért van a legtöbb helyen a kisbetűs részek között valami ehhez hasonló:
„Az így lekötni szándékozott betét összege Bankon kívüli forrásból származik, azaz a lekötés időpontjáig még semmilyen formában nem volt a Bank kezelésében, és a lekötés növekedést eredményez az ügyfél előző havi átlagegyenlegéhez képest.”
Továbbá az is feltételezhető, hacsak az ember nem hülye, vagy pénzmosó, hogy maximum 1 – 2 bankszámlája van, az is többnyire egy helyen. Valamint nem megy át egy másik bankhoz, hacsak nincs ott valami nagyon jó (vagy annak látszó) ajánlat.
Tehát, visszatérve a kérdéshez, újonnan érkezőként betrappoltam a citibankba. Ott ugyebár 12%-ot ígérnek 2 hónapig. Elterveztem, hogy amennyiben nem egy összeget mondanak válaszként, hanem mindenféle hivatkozásokat, úgy azonnal elhúzok onnan. Meglepő módon azonban az ügyintéző egy szó nélkül elkezdett nekem számolni, ami nagyon is szimpatikus volt, a válasza már egyáltalán nem: 1001 700 HUF (700 valamennyi volt a vége, de arra már nem emlékszem). Mindez a kamatadó és egyéb költségek miatt. Ezért nem éri meg elmenni a bankba, ennél jobb még a befőttesüveg is, ugyanis nem kell sorban állni, és mindig rendelkezésemre áll a pénzem.
Még feltettem azt a kérdést, hogy hogyan járhatnék valahogy jól úgy, hogy csak maximum fél évig tudom „hiányolni” a pénzemet, erre a válasz egy burkolt sehogy volt. Persze vannak még mindenféle befektetési lehetőségek, ami jó nagy hozamot mondanak, de ezek nem garantáltak, még bukhatunk is a dolgon és több évig kell lemondanunk a pénzünkről...
Azért, ha valaki tudna egy jó ajánlatot max. fél évre, ne tartsa magában!
Utolsó kommentek